Новости

3rd SUMMER YOUTH OLYMPIC GAMES, BUENOS-AIRES, ARGENTINA, 17-18 OCTOBER 2018

3rd SUMMER YOUTH OLYMPIC GAMES

BUENOS-AIRES, ARGENTINA

17-18 OCTOBER 2018

 

OLYMPIC PROGRAMME

нажмите для просмотра

 

The list of participants is the following: 

Kumite Male -61kg

NAME FAMILY NAME COUNTRY

1 MASAKI YAMAOKA JAPAN
2 FAHIK VESELI FYR OF MACEDONIA
3 MOHAMMED ALASSIRI SAUDI ARABIA
4 ABDALLAH HAMMAD JORDAN
5 ALIREZA FARAJIKOUHIKHEILI IRAN
6 PEDRO PABLO DE LA ROCA GUATEMALA
7 RODRIGO TELLO ARGENTINA
8OUSSAMAEDARIMOROCCO

Kumite Male -68kg

NAME FAMILY NAME COUNTRY

1 ROSARIO RUGGIERO ITALY
2 ABILMANSUR BATYRGALI KAZAKHSTAN
3 ROBERT SHYROIAN UKRAINE
4 KOTARO NAKAMURA JAPAN
5 YASSINE SEKOURI MOROCCO
6 QUENTIN MAHAUDEN BELGIUM
7 JUAN SALSENCH ARGENTINA
8BOSKOVICBOJANMONTENEGRO

Kumite Male +68kg

NAME FAMILY NAME COUNTRY

1 ENES BULUT TURKEY
2 TOMAS KOSA SLOVAKIA
3 KEISEI SAKIYAMA JAPAN
4 ROBERT AVAKIMOV RUSSIA
5 NABIL ECH-CHAABI MOROCCO
6 NAVID MOHAMMADI IRAN
7 RAUKAWA JEFFERIES NEW ZEALAND
8SEAN MC CARTHY CREANIRELAND

Kumite Female -53kg

NAME   FAMILY NAME   COUNTRY                                          

1 DAMLA OCAK   TURKEY                              
2 RINKA   TAHATA JAPAN                               

3 AIKA OKAZAKI   THAILAND                                         
4 YASMIN NASR    EGYPT                                 
5 FATEMEH KONAKDARTARSI  IRAN                                   
6 DILDORA ALIKULOV  UZBEKISTAN                                 
7 TANIA   BARROS PORTUGAL                                     
8 CATALINA VALDÉS CHILE                                   

        Kumite Female -59kg                                                                   

 NAME   FAMILY NAME   COUNTRY                                          

1 CHARLOTTE HOPE   GREAT BRITAIN                               
2 KOKORO SAKAJI  JAPAN                               

3 ANNA CHERNYSHEVA  RUSSIA                               
4 MOBINA HEYDARIOZOMECHELOE IRAN                                   
5 ZSOFIA BARANYI  HUNGARY                                         
6 IVANA  PEROVIC SERBIA                               
7 ASSIA OUKHATTOU  FRANCE                                             
8 MARTA OSSIPOVA ESTONIA                                                                             

                Kumite Female +59kg                                                                  

 NAME   FAMILY NAME   COUNTRY                                          

1 KYRIAKI KYDONAKI GREECE                              
2 LAURA  LYCK DENMARK                                       

3 JANESSA MICHELLE FONSECA PUERTO RICO                                   
4 ANNIKA SAELID  NORWAY                                           
5 SAKURA SAWASHIMA JAPAN                                 
6 LAUREN PAIGE  SALISBURY GREAT BRITAIN                               
7 SARAH  ALAMERI  UAE                                     
8 NEGIN  ALTOONI  IRAN